Послуги з сертифікації авто в Україні – біржа VARTA.UA

Сертифікація авто – необхідна процедура відповідно до нинішнього законодавства України, якщо ви купили авто за кордоном і плануєте ввезти його на територію нашої країни. Вона необхідна, щоб дізнатися, чи відповідає певний авто чинним екологічним нормам і стандартам Євро-5, які існують в Україні. Цей документ потрібен на митниці, а так само стане в нагоді під час реєстрації транспортного засобу в нашій країні.

Чому існує необхідність робити сертифікат відповідності авто?

Наші стандарти відповідають європейським, але покупці імпортують в країну не тільки європейські, але й американські автомобілі. На жаль, їх норми відрізняються від наших. Сертифікат буде підтвердженням того, що автомобілю притаманні необхідні характеристики (наприклад, що передні фари повинні бути білими).

Нещодавно мова заходила про те, що сертифікація автомобілів буде скасована, але це не так. Вся суть полягає в тому, що цей документ все одно знадобиться вам, щоб зареєструвати вашу машину. Якщо говорити простіше, то це потрібний документ, який обов'язково доведеться зробити.

В такому випадку виникає питання: а де зробити сертифікат відповідності на автомобіль?

Цим питанням займається Міністерство інфраструктури України. Ось перелік міст, в яких ви можете зробити процедуру:

 • Київ (5 підприємств);
 • Чернігів;
 • Львів;
 • Рівне (тут є два необхідних підприємства).

Є кілька видів транспорту, яким необхідно отримати сертифікат:

 1. Спеціалізована робоча техніка.
 2. Двоколісний транспорт (мопеди, мотоцикли).
 3. Напівпричепи, причепи.
 4. Транспорт для цивільних перевезень (автобуси).
 5. Вантажівки та легкові автомобілі.

Оформлення сертифіката може відбуватися для різних цілей, а значить, оформити можна як для одиничного авто, так і для однієї серії з декількох транспортних засобів.

Вимоги, яким повинен відповідати приганяєме авто:

 1. Відсутність тонування.
 2. Наявність жовтих поворотних покажчиків.
 3. Спідометр повинен видавати показники в км\год.
 4. Задні поворотні покажчики повинні горіти жовтим.

Що потрібно, щоб пройти сертифікацію?

Щоб отримати сертифікат на авто, вам потрібно мати при собі ваш паспорт, ІПН, документи на машину (договір про купівлю-продаж і техпаспорт), а також їх копії.

Сам процес починається з того, що ви заповнюєте форму, яку вам видадуть на держпідприємстві. Далі документ обробляється, а ваш транспортний засіб перевіряють. Після перевірки працівники підготують необхідні документи, які будуть передані керівнику підприємства. Виходячи з результатів перевірки буде висунуто рішення про видачу сертифіката.

Варто відзначити, що в разі, якщо ваш автомобіль має відміткою «не для Каліфорнії», то у вас можуть виникнути труднощі. Уряд штату Каліфорнія дуже серйозно ставиться до екології, тому їх автомобілі відповідають стандартам Євро-6. Це інша норма. Так, вона більш сувора, але проте, вона не відповідає стандарту Євро-5. Тому тут будуть проблеми.

Вартість цієї процедури теж буде різна, сказати її вам зможе тільки фахівець.

Чим вам допоможе наша біржа?

Ми пропонуємо вам звернутися до надійного сервісу, який є топовим в автомобільній сфері. Зареєструвавшись на VARTA.UA, ви знайдете безліч професійних виконавців, які допоможуть не тільки провести процедуру сертифікації автомобілів, але і спростять інші етапи придбання транспортного засобу.

Догори